5 نکته طلائی برای جوان ماندن

جوان ماندن / نکته طلائی برای جوان ماندن

جوانی واژه ای که از گذشته تا به امروز همیشه مردم را به خود جذب کرده است. همیشه با خود می گوئیم فلان کس چطور کم تر از سن واقعی خود نشان می دهد؟ مطمئنا با پیشرفت تکنولوژی جوان ماندن بعضی ها را در عمل های زیبایی میبینیم. اما به راستی برخی از افراد فارغ از این عمل های زیبایی چگونه زیبا و شاداب هستند؟ تا به حال به این نکته توجه کرده اید؟ شاید برای شما هم پیش آمده است از کسی که مثلا 70 سال دارد پرسیده اید عمو جان و یا خاله جان موفقیت شمادر چیست ؟  موفقیت هرکسی مخصوص به خود است. پیش آمده است که کسی بگوید من شام نمی خورم یا بگوید من غم دنیا را نمی خورم. اما واقعا این ها عملی هستند؟ این مقوله ای بس تخصصی است. می توان گفت با توصیه های افراد دیگر کمتر می توان به نتیجه رسید. در پی درخواست های شما و ایمیل هایی که دریافت نمودیم از مقالات معتبر جهان که توسط متخصصان زیبایی گردآوری شده است نکته طلائی را به اختصار بیان می کنیم.

 نکته طلائی برای جوان ماندن

1- همیشه مثبت بیندیشید .

بله درست است از کودکی به ما یاد داده اند که نیمه پر لیوان را ببینید و کسانی که این کار را در زندگی خویش انجام دادند همیشه موفق بودند. اما مثبت اندیشی در جوان ماندن و شاداب ماندن هم تاثیر دارد. استرس مهم ترین فاکتوری است که به پوست انسان ضرر می رساند. در زمانی که استرس دارید بدن شما شروع به تولید هورمون کورتیزول می نماید. سیستم ایمنی بدن شما ضعیف می شود و در پی این تضعیف پوست شما اجازه ورود مواد مضر را از طریق پوست به بدن می دهد. از این رو برای سلامتی بدن و پوست خود بهتر است از استرس دور بمانید.

2. موقع خوابیدن بر روی صورت خود نخوابید.

بیشتر افراد به این نکته توجه نمی کنند و عادت دارند که بر روی صورت خود بخوابند. اما وقتی که بر روی صوت خود می خوابید باعث ایجاد چروک در روی پوست خود می شوید. این گونه خوابیدن مخصوصا بر روی پوست و قسمت گردن چروک ایجاد می کند. از این رو اگر برای شما سخت هم باشد سعی کنید از این عادت دوری کنید. خوابیدن به پشت را ترجیح دهید.

3. از نوشیدنی های اسیدی دوری کنید.

برای اینکه جوان بمانید این نکته بسیار مهم است. نوشیدنی های اسیدی مانند نوشابه باعث ورود مواد اسیدی به بدن شده و این مورد در پیری سلول های بدن بسیار تاثیر دارد. از این رو برای جوان ماندن بدن خود بهتر است به جای استفاده از نوشیدنی های اسیدی از آب استفاده کنید. نوشیدن آب فراوان در روز بر روی زیبایی و هم چنین در کاهش وزن تاثیر به سزایی دارد.

4. ویتامین آ مصرف کنید.

همان طور که می دانید ویتامین ها از جمله موادی هستند که برای بدن ضروری بوده اما بدن قادر به تولید این مواد نیست از این رو این ویتامین ها باید توسط مواد غذایی که خورده می شود تامین گردد. ویتامین آ مانند یک آنتی اکسیدان عمل کرده و موادی که برای پوست انسان مضر است را به حالت غیر فعال در می آورد. در جلوگیری از چروک بسیار نقش اساسی ایفا می کند. تقریبا 2/3 ویتامین آ از قسمت زرد رنگ میوه ها و سیبزیجات که کاروتن نامیده می شود تامین می گردد. ویتامین آ زمان پیری را به تعویق می اندازد. در صورت کمبود ویتامین آ در بدن سیستم ایمنی ضعیف شده و پوست شروع به پوسته پوسته شدن کرده و در مواردی جوش صورت نیز از عوامل کمبود ویتامین آ در بدن است. ویتامین آ در سیب زمینی شیرین که نارنجی رنگ است و هم چنین در هویج و زردآلو به فراوانی موجود است. از طرفی در سبزیجاتی که سبز تیره هستند مانند بروکلی و اسفناج هم به وفور یافت می شود. برای سلامت پوست خود بهتر است که از این سبزیجات و میوه ها بیشتر استفاده کنید.

5- با آب داغ حمام نکنید.

وقتی با آب داغ دوش نگیرید زیرا که آب داغ برای رگ های موجود در پا بسیار مضر است. آب داغ با تاثیری که بر روی رگ های پا می گذارد در ایجاد واریس نقش زیادی دارد. به همین دلیل بهتر است که با آب ملایم دوش بگیرید.

کارشناسان ژاپنی بر این باورند که با آب ملایم اگر دوش بگیرید عمر شما هم زیاد می شود . همان طور که می دانید ژاپنی ها از جمله مردمی هستند که در دنیا به دلیل عمر زیادی که می کنند مشهور هستند.

در ادامه این مبحث به زودی مطلبی در مورد ویتامین آ برای شما حاضر خواهیم نمود.

تیم یوزال مگ

 

[تعداد: 2    میانگین: 5/5]
به اشتراک بگذارید:

2 comments

  • Hello, guest