5 حقیقتی که در مورد گربه ها نمیداستیم!

5 حقیقتی که در مورد گربه ها نمیداستیم!

در دنیای امروز ما هنوز هم اطلاعات نادرستی در مورد گربه های خانگی و حتی خیابانی بین مردم رواج دارد. افسانه هایی غیر قابل باور در مورد این حیوانات ملوس نسل ها است که روایت می شود و بسیاری از آنها درست نیستند. این داستان ها برای بسیاری از حیوان دوست ها بسیار ناراحت کننده است. مخصوصا در مورد سگ ها و گربه هایی که هر روز با آنها زندگی میکنیم این داستان ها باعث می شود که زندگی این دوستان کوچک ما را نیز به مخاطره بیندازد. ما در این مقاله مایلیم که اطلاعات درستی در مورد گربه ها ارائه دهیم ، همانطور که میدانید گربه ها بیشتر از هر حیوان دیگری در جهان به عنوان حیوان خانگی نگه داری می شود. پس بهتر است که بیشتر در مورد آنها بدانیم.

 

1- گربه ها هر روز باید شیر بخورند.

بیشتر گربه ها دوست دارند که هر روز شیر بخورند اما برخی دیگر نیاز بدن خود را از مواد غذایی دیگر تامین میکنند و نیازی به خوردن شیر ندارند. اما باید بدانید که خوردن شیر زیاد سبب اسهال در گربه می شود. سعی کنید که زیاد به گربه خود شیر ندهید اما اگر گربه شما شیر دوست دارد ، در زمان های معینی به مقدار مناسب تحت نظر و با مشورت دامپزشک خود شیر دهید.

 

2-گربه هایی که خانگی اند دچار مریضی نمی شوند.

برخی بر این باورند که گربه هایی که از خانه خارج نمی شوند دچار مریضی نمی شوند اما این باوری نادرست است چون اگر هم گربه شما از خانه خارج نشود شما از خانه خارج می شوید. لباس ها ، کفش ها و حتی دست های شما توسط میکروارگانیسم ها آلوده شده و میتواند گربه خانگی شما را بیمار کند. از این رو به این باور اعتماد نکنید و در فواصل معینی گربه خود را به نزد دامپزشک ببرید.

 

3-زنان باردار  با گربه ها در تماس نباشند

در اصل این هم باوری کاملا نادرست است فقط قابل ذکر است که انگل توکسوپلازما که برای گربه ها سبب بیماری می شود در بدن انسان غیر فعال بوده است و فقط برای خانم های باردار توصیه می شود که در زمان بارداری به مدفوع گربه دست نزنند. گربه های خانگی که گوشت خام نمی خورند و از خانه خارج نمی شوند دچار این نوع از انگل نمی شوند.

 

4-گربه ها با کودکان نباید در تماس باشند.

این باور قطعا نادرست است. کودکان از بدو تولد می توانند با گربه ها در تماس باشند و حتی گربه ها در رشد آنها تاثیر به سزایی دارد. اگر گربه شما به طور منظم توسط دامپزشک معاینه می شود ، میتواند اولین دوست برای فرزند شما باشد.

 

5-گربه ها زخم های خود را با لیسیدن التیام می بخشند.

این هم یک باور اشتباه است که بسیاری به آن باور دارند.در اصل می توان گفت که لیسیدن گربه ها حتی باعث طولانی شدن مرحله درمان می شود.

مجله مواد غذایی یوزال مگ

 

[تعداد: 6    میانگین: 5/5]
به اشتراک بگذارید:

3 comments

  • Hello, guest