10 روش صحیح و سریع برای چاق شدن

10 روش صحیح و سریع برای چاق شدن

همانگونه که لاغر شدن کار سخت و دشواری است ، روش های صحیح در افزایش وزن و یا چاق شدن نیز پروسه طولانی دارد و اصولی باید انجام گیرد. برای افزایش وزن و چاقی ممکن است فکر کنید که پرخوری کردن می تواند موثر باشد اما نتیجه مثبتی نداشته بلکه سبب ایجاد چربی های اطراف شکم شده و تناسب اندام شما را نامناسب جلوه دهد. مشکل تعادل وزن در چند دهه اخیر بسیار پربحث بوده است.ممکن است این مورد توجه شما را جلب نکرده است اما همانطور که تعداد زیادی از افراد از اضافه وزن ناراضی هستند ، بسیاری نیز به دلیل کمبود وزن خود به متخصصان تغذیه مراجعه می کنند. شاید برای بعضی ها مشکل پیش پا افتاده ای باشد اما کمبود وزن نیز به خودی خود یک مشکل محسوب می شود. به همین دلیل مجله مواد غذایی یوزال مگ از طیق مشاوره با متخصصین تغذیه و مربی های سلامت، برای شما راه های صحیح افزایش وزن را در قالب مقاله ای مختصر و مفید جمع آوری کرده تا برای کسانی که مشکل کمبود وزن دارند اما مایلند بدون چربی اضافه به وزن ایده آل خود برسند بتواند منبع مناسبی باشد.

 

1-صبحانه را فراموش نکنید.

صبحانه مهم ترین وعده غذایی روز محسوب می شود به خصوص کسانی که تمایل به افزایش وزن خود دارند تاکید می شود که بدون صبحانه روز خود را آغاز نکنند. بهتر است در ساعات اولیه صبح صبحانه میل شود و چند ساعت بعد دوباره صبحانه را میل کنید ، این روش از نظر کارشناسان تغذیه بسیار در افزایش وزن موثر می باشد.

 10 روش صحیح و سریع برای چاق شدن قسمت

2-هیچ وعده غذایی را فراموش نکنید.

اگر مایل به افزایش وزن خود هستید هیچ کدام از وعده های غذایی اعم از صبحانه، نهار و شام و همچنین میان وعده ها را فراموش نکنید.

 

3-در هر وعده غذایی از مواد غذایی حاوی کربوهیدرات، پروتئین و چربی استفاده کنید.

برای سلامت بدن بهتر است به جای افزایش بافت چربی در بدن ، بافت ماهیچه ای تشکیل شود و برای بافت ماهیچه ای باید به میزان پروتئین و کربوهیدرات دقت کنید. در هر وعده غذایی میزان صحیحی از کربوهیدرات، پروتئین و چربی استفاده کنید.

 

4-برای میان وعده ها از مواد غذایی مغذی و پر کالری استفاده کنید.

میان وعده ها بهترین روش برای افزایش وزن هستند زیرا که  بعد از وعده های غذایی سبب رفع گرسنگی می شود. برای میان وعده ها بهتر است از مواد غذایی پرکالری استفاده کرد . مانند گردو ، کشمش ، پسته و فندق.

10 روش صحیح و سریع برای چاق شدن قسمت

5-همراه غذا آب ننوشید.

در هنگام خوردن غذا از نوشیدن آب صرف نظر کنید زیرا سبب سیری شده و معده را پر میکند از این رو در افزایش وزن مناسب نیست.

 

6-بعد از غذا حتما دسر و شیرینی بخورید.

خوردن دسر و شیرینی جات بعد از غذا توصیه می شود اما باید به میزان قند دریافتی از غذاها توجه شود زیرا که سبب بروز بیماری هایی از جمله دیابت می گردد.

 

7-شکلات صبحانه و یا مخلوط پسته و فندق بخورید.

بعد از صبحانه و به خصوص در طول روز سعی کنید حتما چند قاشق هم که شده مصرف کنید. زیرا نتیجه مثبتی را دارد.

10 روش صحیح و سریع برای چاق شدن

8-میزان کالری دریافتی از غذا ها را افزایش دهید.

این روش در افزایش وزن بسیار موثر است. به طور مثال اگر املت درست می کنید کمی به آن پنیر پیتزا و یا پنیر موزارلا اضافه کنید. در سوپ هایی که تهیه می کنید سیب زمینی استفاده کنید و همچنین در زمانی که دسر تهیه می کنید از مواد مغذی مثل گردو و بادام و به خصوص پسته استفاده کنید.

 

9-قبل از خواب سعی کنید کمی غذا بخورید.

همه می دانیم که بعد از ساعت 8 شب خوردن غذا سبب افزایش وزن می شود. زیرا بدن بعد از ساعت 8 شب کم کم خود را برای استراحت آماده می کند از این رو میزان متابولیسم بدن کاهش می یابد. پس این نکته برای کسانی که مایل به افزایش وزن هستند می تواند مفید باشد از این رو وعده شام خود را دیر تر خورده و یا حتی می توانند بعد از شام یک وعده دیگر قبا از خواب میل کنند.

 

10-قبل از غذا پیاده روی کنید.

پیاده روی قبل از خوردن غذا سبب افزایش وزن می شود زیرا که اشتها را بالا میبرد از این رو توصیه می شود.

 

برای افزایش وزن لازم نیست در خوردن غذاهای آماده و یا فست فود زیاده روی کنید. زیرا این روش سبب افزایش چربی در بدن شده و در زیبایی اندام شما تاثیر منفی می گذارد. بهتر است با گرفتن مشاوره از متخصصین تغذیه و به روش صحیح برای افزایش وزن خود اقدام کنید.

 

مجله مواد غذایی یوزال مگ

[تعداد: 3    میانگین: 5/5]
به اشتراک بگذارید:

0 comments

  • Hello, guest