کیک خرفه

کیک خرفه

خرفه از جمله گیاهانی است که فواید بی شماری دارد. خرفه را می توان در برنامه غذایی خود استفاده کنید در اینجا برای شما از فواید این گیاه و همچنین طرز تهیه کیک خرفه که در آن از تخم خرفه استفاده شده است را برای شما شرح خواهیم داد. قبل از این خرفه در بدن باعث کاهش کلسترول خون می شود. در خرفه به مقدار زیادی امگا 3 ،لینولنیک اسید ، گلوتامیک اسید و آسپارتیک اسید یافت می شود. از این رو در سلامتی قلب و رگ ها مفید است. خرفه مقاوت بدن در مقابل بیماری ها را افزایش می دهد. خرفه می تواند از تولید قارچ های بیماری زا و باکتری ها در بدن جلوگیری نماید. خرفه به بیماران سرطانی توصیه می شود. به دلیل داشتن خاصیت آنتی اکسیدانی که دارد سیستم ایمنی بدن را تقویت نموده و در مقابل بیماری ها مصون می نماید. برای نفخ شکم توصیه می شود. به دلیل داشتن مقادیر زیادی لیف که دارا می باشد می تواند باعث تقویت روده ها شده و از ایجاد نفخ جلوگیری می نماید. هم چنین خرفه می تواند برای برای بی حالی ، خستگی و افسردگی نیز مورد استفاده قرار گیرد. زیرا که دارای ویتامین و مواد معدنی بی شماری است.

مواد لازم:

تخم مرغ:۲ عدد
شکر:یک پیمانه
وانیل:یک سوم قاشق چای خوری
آرد:یک پیمانه
بیکینگ پودر:یک قاشق چای خوری
رنده پوست لیمو:یک عدد

مواد لازم رویه:

تخم خرفه:نصف پیمانه

مواد لازم شربت:

آب:۲پیمانه
شکر:۲ پیمانه
لیمو:یک حلقه

طرز تهیه:

در ظرفی تخم مرغ و شکر را مخلوط کرده پوست لیمو را بریزید،آرد،بیکینگ پودر و وانیل را افزوده سپس در قالب کیک ریخته و در فر با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد به مدت ۴۰ دقیقه بپزید.
بعد از در آمدن از فر روی کیک را شربت ریخته بگذارید کمی بماند تا شیره را به خود بکشد ،تخم خرفه را روی کیک بپاشید سپس سرو نمایید.

طرز تهیه شربت:
آب،شکر و لیمو را جوشانده کنار بگذارید تا خنک شود.

تهیه و تنظیم : استاد میلاد نوبری

مجله مواد غذایی یوزال مگ

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]
به اشتراک بگذارید:

0 comments

  • Hello, guest