فواید کره کاکائو

فواید کره کاکائو

البته چیزی که از کره کاکائو شاید به ذهنمان برسد ، استفاده آن در تابستان به هنگام برنزه کردن پوست است. اما جالب است بدانیم که  به گزارش مجله مواد غذایی یوزال مگ کره کاکائو فواید بی شماری را دارد. از مهم ترین آنها می توان به وجود ویتامین ای در آن اشاره کرد که در حفظ رطوبت پوست بسیار مهم است و در زمان بارداری از ایجاد ترک های پوستی جلوگیری می کند. در واقع کره کاکائو فاقد هرگونه مواد شیمیایی است پس هیچ ضرری را به پوست نمی رساند. به خصوص در زمان برنزه شدن که پوست رطوبت خود را از دست می دهد می توان با روغن هویج و کنجد مخلوط کرد و این تاثیر کره کاکائو را افزایش می دهد و بدین صورت پوست شما را از اشعه های مضر آفتاب حفاظت می کند.

فواید کره کاکائو

فواید بی نظیر کره کاکائو

رطوبت پوست:

کره کاکائو به خصوص در افرادی که پوست خشک و حساس دارند میتواند به عنوان مرطوب کننده عمل کند.

خشکی لب ها:

برای جلوگیری از خشکی لب ها و پوسته پوسته شدن آن به مقدار کمی از کره کاکائو را برداشته و به لب های خود بزنید تاثیر فوق العاده آن را خواهید دید.

ماسک صورت:

در هنگام بارداری و یا در زمان هایی که به دلیل رژیم های چاقی و لاغری پوست دچار ترک خوردگی شده است می تواند جلوگیری کند. به دلیل داشتم ویتامین ای در ساختار آن پوست را تغذیه میکند و سبب درخشندگی و نرمی آن می شود.

سلامت مو :

کره کاکائو هم چنین در سلامت و درخشندگی مو ها تاثیر به سزایی دارد. سبب نرمی آن شده و بافت های از بین رفته آن را ترمیم می کند.

نکته مهم :

کره کاکائو به دلیل ساختار طبیعی آن و هم چنین فاقد مواد شیمیایی است از این رو برای پوست هیچ ضرری نداشته و ایجاد هیچ گونه التهاب و… را سبب نمی شود.

مجله مواد غذایی یوزال مگ

[تعداد: 3    میانگین: 5/5]
به اشتراک بگذارید:

0 comments

  • Hello, guest