فواید باورنکردنی قهوه

فواید قهوه

قهوه بهترین همدم تنهایی ، قشنگترین همنشین محفل های دوستانه است. قهوه از محبوب ترین نوشیدنی هایی است که تخمین زده می شود در تمامی جهان سالانه 400 میلیارد فنجان نوشیده می شود. در خاطرات بتهوون آمده است که برای هر باری که قهوه آماده میکرد از 60 دانه قهوه استفاده می کرد و در این مورد حساسیت خاصی داشت. قهوه امروزه تنوع زیادی دارد و به شکل های مختلفی تهیه می شود اما در اصل فواید بی شماری دارد که ممکن است با بسیاری از آنها آشنایی نداشته باشد. قهوه به طور اصولی در مناطق استوایی و بارانی کشت می شود و این درخت همانند یاسمن گل باز می کند و مانند گیلاس میوه های قرمز می دهد. بسیاری باور دارند که در قرن 11 توسط چوپان اهل اتیوپی کشف شده و به درخت آن میوه سحر آمیز می گفتند و در آن زمان برای مصارف پزشکی استفاده می شد. از این رو در حال حاضر نیز کارشناسان و متخصصان فواید بی شماری در مورد قهوه بیان می کنند. مجله مواد غذایی یوزال مگ در مورد فواید قهوه در زیر به طور خلاصه برای شما مطلبی را حاضر کرده است. با ما همراه باشید تا بیشتر در مورد فواید قهوه بدانیم.

5 فایده باورنکردنی قهوه

1-درمانی

قهوه در مورد مصارف پزشکی از زمان کشف آن مورد استفاده قرار گرفته است اما در حال حاضر از بیماری های سیستم عصبی مثل آلزایمر ، پارکینسون و همچنین بیماری دیابت نوع 2 ، بیماری های کبدی جلوگیری میکند.

 

2- انرژی افزایی

به دلیل داشتن کافئین موجود در قهوه سبب افزایش سرعت گردش خون در بدن شده و ترشح هورمون دوپامین را در مغز افزایش می دهد . از این رو این شخص انرژی بیشتری خواهد داشت و نسبت به بقیه دقیق تر خواهد بود.

 

3-جوان نگه داشتن سلول ها

به دلیل دارا بودن آنتی اکسیدان ها در قهوه سبب جوان ماندن سلول های بدن می شود.

 

4- دشمن افسردگی

قهوه در بسیاری از تحقیقات اثبات شده است که از افسردگی جلوگیری می کند.

 

5-از نظر ویتامین و مواد معدنی بسیار غنی است

قهوه دارای مقادیر فراوانی ویتامین های B است که در متابولیسم انرژی زایی بسیار مهم هستند ، هم چنین دارای مواد معدنی مانند منگنز، منیزیم و پتاسیم است که برای بدن بسیار مهم هستند.

مجله مواد غذایی یوزال مگ

[تعداد: 2    میانگین: 5/5]
به اشتراک بگذارید:

0 comments

  • Hello, guest