16مکان دیدنی در ترکیه که قبل از مرگ باید دید.

ترکیه مکانی افسانه ای که قبل از مرگ باید بارها و بارها به گشت و گذار در آنجا پرداخت این مکان های شگفت انگیز ارزش توریستی

بسیار بالایی دارد و برای ما امکان کشف این مناطق در ترکیه وجود دارد. خاکهای آنادولی -شهر هفت طبقه استانبول – نشان از قدمتی بسیار کهن از گذشته این کشور بسیار زیبا را دارد.این ۵۰ مکان بنابه درخواست کاربران عزیز یوزال مگ تنظیم گردیده است.

۱ – خانه خدایان نمرود
ترکیه
این مکان در پارک ملی آدیامان ( Adiyaman ) قرار گرفته است و همان طور که در تصویر مشاهده میکنید. دنیایی از اعجاز و شگفتی را در خود پنهان کرده است. افسانه هایی در مورد عقابها و شیرها در این مکان نهفته می باشد که ارتفاع این مجسمه ها تا هفت متر می باشد و برای مشتاقان تاریخ و باستان شناسی ایده‌آل ترین مکان می باشد.
۲ – آمارسا ( AMARSA ) روستایی در دل طبیعت و رودخانه.
ترکیه
این یکی از روستاهای کارادنیز ( Karadeniz ) واقع در روستای Amarsa می باشد و یکی از مناطق بسیار دیدنی برای یک تعطیل آخر هفته و برای توریستها مکانی بسیار جذاب خواهد بود. زیباییهای طبیعت و رودخانه و قلعه ( yani sira ) یانی سیرا و موزه باعث می شود که علاوه بر یک تور طبیعت گردی برای توریستهای عاشق تاریخ و باستان شناسی خالی از لطف نباشد. آرامش موجود در این مکان شما را به معنای واقعی بهشت عینی بیشتر آشنا خواهد کرد.
۳ – آماسیا ( AMASYA ) زیبایی در قلب کوه و رودخانه
و بازهم معجزه طبیعت اینبار در شهر زیبای آنادولی که چشمان شمارا از تعجب ساعتها باز خواهد داشت. در مورد این شهر افسانه های زیادی وجود دارد. که در گذر از کنار نهر و طبیعت خود متوجه آن خواهید شد. البته گذشته های بسیار زیادی در مورد این مکان وجود دارد که در صورت تمایل شما دوستان عزیز به اشتراک خواهیم گذاشت.
به هر حال : در این روستا خانه هایی به سبک معماری عثمانی به وضوح به چشم میخورد. و برای دوستان عاشق معماری و سبک معماری قدیم ترکیه پیشنهاد می شود. این مکان با جمله مکان شاهزادگان بیشتر معروف می باشد.
Şehzadeler Şehri Amasya
۴ – لیکیادا : تاریخ و اسرار را در کنار هم مشاهده کنید.
لیکیادامکانی که از رُم بیزانس به جا مانده است. مکانی است برای گذراندن بهترین تعطیلات و مطالعه تاریخی با قدمت هزاران سال از هر نقطه این مکان می توان تاریخ و زیبائیها را لمس کرد. در این مکان آتشکده ای است که ۳ هزار سال است که خاموش نشده است و یکی از زیباترین سواحل دنیا لقب گرفته است علت زیبائی بی حد و مرز این ساحل بکر بودن و دنیائی خارق‌العاده این مکان می باشد و یکی از مکانهای زیبا برای یک پیاده روی طولانی مدت می باشد.
۵ – اولو آبات گولو ( ulu ABAT Gölu )

این مکان در فاصله ۳۴ کیلومتری از بورسا قرار دارد. این مکان زیبا از ساحلی متفاوت تشکیل شده که شناکردن در آن تفاوت زیادی با سایرنقاط دارد ما دوست داریم در این موضوع شرح زیادی ندهیم تا ررای شما سورپرایز شود.
فقط کافیست بگوئیم یکی از نادر سواحلی است که ۲۱ نوع ماهی کمیاب و لذیذ در آن یافت می شود. این مکان را حتما به فهرست برنامه های خود اضافه کنید. و تا آخر عمر حرفی برای گفتن از زیبائی های این مکان داشته باشید.
۶ – شیرینجه ( Şirince )
افسانه ای از سلجوقیان در ازمیر مکانی که کوله باری از گوشه و کنار تمدن سلجوقیان در ۸ کیلومتری ازمیر قرار گرفته است. در این مکان پر از باغهایی که بی شباهت به بهشت نمی باشد همراه میوه های شفتالو بیشتر از پیش به ما چشمک می زند. باغهای زیتون کم شدن ساختمانهای باقی مانده از ۱۹ با سبک معماری آنادولی وجود دارد. معماری متفاوت در شیرینجه برای هر توریست جذاب خواهد بود.
۷ – قلب شما در این مکان ها از استانبول خواهد ایستاد.
اگر در استانبول زندگی می کنید و یا بعنوان یک توریست چند روزی را در استانبول مهمان هستید به شما توصیه میکنیم که از این مکان بازدید فرمائید. مکانی نزدیک استانبول ( پُلونوز کوی = Polonoz köy ) که در بین دو رودخانه قرار گرفته است که انگار این روستا رودخانه را از وسط شقّه کرده است.
– شیرین مکان ( Şirin Mekan )
– آگوا ( Agva )
– آنادولی یاکاسی ( Anadolo yakasi )۸ – روستای عثمانلی واقع در ۲ کیلومتری بورسا

این مکان زیبا که در ۲ کیلومتری بورسا قرار دارد یکی دیگر از اثرهای ارحان قاضی ( orhan gazi ) این مکان به وضوح اثر خارق‌العاده معماری عثمانی را نشان میدهد. تفاوت این سبک معماری عثمانی در روستای عثمانلی جاری شدن نهرهای آب در کوچه های روستای عثمانلی می باشد. این مکان را چندین بار باید دید و هر بار دروازه ای از زیبائیها بر روی شما باز خواهد شد.
اگر وارد این روستا شدید حتما از چایی سماور ذغالی آن بنوشید و در هوای تمیز و طبیعت بکر روستای عثمانلی ساعتها قدم زدن را فراموش نکنید.
۹ – اویلات ( oylat )
حصاری از طبیعت در چهار سوی روستای اویلات هرکس برای گذراندن تعطیلات خود متفاوت می اندیشد گروهی طبیعت گردی – گروهی مناطق قدیمی و شاید گروهی کلاپ ها و سواحل زیبا را می پسندید. اما oylat اویلات تجربه جدیدی از گذراندن تعطیل را برای شما رقم خواهد زد. اگر شما بدنبال گشت و گذار در جنگل می باشید و دوست دارید از آبهای شفابخش نهرهای این روستا بی بهره نمانید. حتما این گزینه مناسبی برای یک برنامه گذراندن تعطیلات خواهد بود.
۱۰ – گوکچه آدا ( GOKÇE ADA ) در این مکان غروب را در آغوش بگیرید.
در این مکان شما به استقبال غروب آفتاب می روید در روستای گوکچه آدا ( GOKÇE ADS ) در میان باغات زیتون و همراه با خوردن قهوه دبیک و شیرینی های مخصوص این روستا شما آرام آرام در آغوش غروب فرو خواهید رفت و در آنجا روستائی با خانه های رومی را خواهید دیدو مطمئنا لذت بی اندازه ای خواهید برد. فقط فراموش نکنید در گوکچه آدا ( gokçe ada ) آغوشتان را برای غروب همیشه باز باشد.
۱۱ – آبشار تورتوم ( TORTUM şelalesi ) :
بزرگترین آبشار ترکیه آبشار تورتوم ( TORTUM ) در فاصله 35km از تورتوم واقع شده است. ارتفاع این آبشار ۴۸ متر می باشد که در اروپا و آسیا بعنوان مرتفع ترین آبشار و در جهان چهارمین آبشار بلند قرار گرفته است.
این آبشار زیبائی خارق‌العاده ای در بین طبیعت ایجاد کرده و افسانه ها حاکی از آن است که اگر هفت قُلُب از این آب خورده شود به تمام آرزوهایتان خواهید رسید. این آبشار را باید از چهار نقطه نگاه کنید.
۱۲ – بهشت به معنای واقعی ( سُرف آلاچاتی ترکیه ) sorf canneti alaçati
سرف آلاچاتی مشهور به بهشت واقعی مکانی است که در اول لیست زیباترین مناطق ترکیه و حتی جهان جای دارد. آب و هوایی معتدل تقریبا ۱۲ ماهه در این مکان وجود دارد. معماری بسیار متفاوت و رنگا به رنگ این مکان زیبائی آن را نه دو چندان بلکه از صد چندان نموده است. اینجا در اصل زمان ایستاده است و همه محصولات غذایی آن ارگانیک واقعی می باشد. به شما توصیه می نمائیم اگر قصد یک مسافرت دارید که خاطرات آن را سالها نقل قول نمائید. این مکان بهترین می باشد.
۱۳ – کویجعیز ( köyceğiz ) روستایی با ۴۰۰۰ سال قدمت.
یکی از روستاهای شگفت انگیز ترکیه با قدمتی ۴۰۰۰ ساله کویجعیز köyceğiz می باشد.
در این مکان تنوعهای بیشماری وجود دارد. و برای هر سلیقه ای شگفتی خاص خود را در دل نهان دارد. شما می توانید در این روستا از سواحل درخشان آن لذت برده و یا با موتورهای چهار چرخ گشتی در طبیعت آن بزنید و یا سوار بالن شده از آن بالا روستا را دزدکی دید بزنید و …..
شما می توانید کاغذ و قلمی در دست گرفته و در کویجعیز خودتان را در دل طبیعت به تصویر بکشید و حتی سفری به زبان جنگل بنویسید.
حتی فکر کردن به این روستا قلم را شاعرانه می کند.
۱۴ – زندان تاریخی سینوپ ( Tarihi sinop ceza evi )
زندان سیناپ در زمان سلجوقیان ساخته شده است که در حال حاضر بعنوان موزه استفاده می شود. یکی از مراکز بسیار جذاب و توریستی می باشد و برای کسانی که شور و اشتیاق دیدن مراکز تاریخی و گذشته‌گانی که در این زندان عمر خود را سپری کرده اند جذاب می باشد. توصیه می شود قبل از رفتن به این مکان حتنا با خود دوربین عکاسی برده و از لحظه به لحظه این آثار عکاسی ماندگار نمائید.
۱۵ – داچّا نطقه تلاقی طبیعت با ساحل فیروزه ای
داچّا زیبائی بکر و دست نخورده دیگر از ترکیه باستانی می باشد در اینجا ماهیگیری .تورهای کشتی لذت یک تعطیل به یاد ماندنی را دو چندان می نمائید آبهایی بهزلالی اشک چشم در انتظار رویای یک تعطیلات به یاد ماندنیست این مکان صرفا برای دوستداران طبیعت توصیه می شود. آرامش و هوای تمیز در انتظار شماست.
۱۶ – اولو دنیز تمام زیبایی های یک دریای خفته ( ölu Deniz )
اولو دنیز تفاوتی بی نظیر از ساحل کشتی و طیفی بکر می باشد که از آنجا می توان kelebekler vadesi را به راحتی مشاهده نمود و در آغوش طبیعت آرامشی بی نظیری تجربه کرد. عاشقان  می توانند آسمان اولو دنیز را متفاوت ببینند.
مجله مواد غذایی یوزال مگ
[تعداد: 1    میانگین: 5/5]
به اشتراک بگذارید:

3 comments

  • Hello, guest