10 شهر دیدنی در شب سال نو میلادی

10 شهر دیدنی در شب سال نو میلادی

شور و شوق سال نو در همه جای دنیا از ماه ها قبل شروع می شود. در کشور ما ایران سال نو از اولین روز بهار شروع می شود و ماه ها قبل هم وطنان شروع به خرید وسایل پذیرایی و خانه تکانی می کنند . این مسئله در دیگر کشور های جهان هم کم و بیش به این گونه است. هیجان سال نو میلادی از اواسط ماه نوامبر شروع می شود ، شهر ها تزئین می شود، مردم خود را برای سال جدید آماده می کنند و برای عزیزان خود هدیه می خرند. از هفته سوم ماه دسامبر تعطیلات شروع می شود. در این مطلب برای شما 10 شهر دیدنی در شب سال نو میلادی که در جهان به بهترین نحو ممکن این جشن را برگزار میکنند را آماده کردیم. با ما همراه باشید.

10 شهر دیدنی

1. نیویورک – ایالات متحده آمریکا

هر ساله هزاران نفر برای جشن سال نو شهر نیویورک مخصوصا خیابان تایمز  را انتخاب می کنند. زیرا که جشن سال نو به بهترین شکل ممکن اجرا می شود. توپ سال نو که از هزاران کریستال های مثلثی و چراغ های تزئینی تهیه شده است که در هنگام اعلام سال نو سقوط دیدنی دارد. بسیاری از خوانندگان مشهور مانند جاستین بیبر, مایلی سایروس و لیدی گاگا هم تا کنون از جمله خوانندگانی بودند که در زمان سال نو کنسرت اجرا کردند.

10شهر دیدنی در شب سال نو میلادی

10 شهر دیدنی

2. سیدنی – استرالیا

بدون شک سیدنی از جمله شهرهای به یاد ماندنی برای جشن سال نو میلادی است که سفر به آن را هرگز فراموش نخواهید کرد. در هنگام اعلام سال نو نور افشانی در شب از لحظات به یاد ماندنی خواهد بود زیرا که این نورافشانی ها از روی 50 کشتی انجام گرفته و این نور ها بر روی ساختمان مرکزی اپرا که از جمله مکان های مهم شهر سیدنی محسوب می شود شر را نورانی و بسیار دیدنی می نماید.

10شهر دیدنی در شب سال نو میلادی

10 شهر دیدنی

3. برلین- آلمان

بزرگترین جشن در فضای آزاد در اروپا در برلین برگزار می شود. میلیون ها نفر از سراسر جهان به برلین می آیند و در اطراف در برندربورگ گرد هم آمده و از جشن زیبایی که به همراه دی جی های مشهور و کنسرت خوانندگان به نام لذت می برند.

10شهر دیدنی در شب سال نو میلادی

10 شهر دیدنی

4. مادرید- اسپانیا

بیش از ده ها هزار نفر از ساکنان شهر مادرید قبل از سال نو در میدان Puerto del Sol گرد هم آمده و 12 عدد انگور می خورند برای آنکه باور دارند این برایشان شانس می آورد. شما هم اگر می خواهید می توانید به ساکنان محلی مادرید بپیوندید و یا به خیابان Gran Via رفته و تا ساعات پایانی شب از نورافشانی در خیابان ها لذت ببرید.

10شهر دیدنی در شب سال نو میلادی

10 شهر دیدنی

5.ریو – برزیل

کارناوال ریو که از مشهور ترین فستیوال هایی هست که هر ساله مردم زیادی را از سراسر جهان به سمت برزیل می کشد . در درجه دوم فستیوال سال نو است که در 31 دسامبر در شهر ریو برگزار می شود. هر ساله نزدیک به دو میلیون نفر در این شهر به خصوص در ساحل مشهور Copacabana گرد هم آمده و هم از ساحل زیبای آن و هم از نورافشانی های زیبایی که برگزار می شود لذت می برند. تمام روز و شب این جشن ادامه می یابد.

10شهر دیدنی در شب سال نو میلادی

6.Reykjavik- ایسلند

با اینکه این شهر به نسبت برلین و نیویورک شهر کوچکتری محسوب می شود اما از لحاظ جشن و نورافشانی هایی که در شب انجام می دهند تفاوت زیادی ندارد. به خصوص که در این شهر در این هنگام ممکن است شفق های قطبی را نیز ببینید. مطمئنا تعطیلات سال نو تجربه فوق العاده ای خواهد بود زیرا که هم طبیعت زیبای این شهر و هم جشن ها خاطرات فراموش نشدنی به همراه دارد.

10شهر دیدنی در شب سال نو میلادی

7.پاریس- فرانسه

پاریس از جمله شهر هایی است که از آن به عنوان شهر رمانتیک یاد می شود. علاوه بر این برای تعطیلات سال نو هم می تواند از بهترین انتخاب ها باشد. می توانید از نورافشانی هایی که در کنار برج ایفل انجام می شود لذت برده و یا در جشن هایی که در Champs-Elysees برگزار می شود شرکت کنید و از موزیک زیبا و غذاهای لذیذ رستوران های فرانسوی لذت ببرید.

10شهر دیدنی در شب سال نو میلادی

8. آمستردام- هلند

در آمستردام در هر جای شهر می توانید جشن های کوچک خیابانی را هنگام سال نو مشاهده کنید. اما اگر مایلید در جشن های بزرگتر شرکت کنید بهتر است به میدان های Dam, Rembrandtplein, Nieuwmarkt ، Museumplein بروید . هم چنین برای دیدن نورافشانی ها بر روی پل های بی شماری که در شهر آمستردام وجود دارد بروید.

 

10شهر دیدنی در شب سال نو میلادی

 

9.لاس وگاس – ایالات متحده آمریکا

لاس وگاس شهر همیشه بیدار آمریکا نیز در شب سال نو می تواند انتخاب خوبی باشد. در لاس وگاس هم جشن های خیابانی بی شماری برگزار می شود ، هم چنین خوانندگان مشهور زیادی هم در این شب در این شهر کنسرت دارند.

10شهر دیدنی در شب سال نو میلادی

10- لندن- انگلستان

مطمئنا لندن بهترین شهر برای تعطیلات سال نو میلادی می باشد.بیش از هزاران نفر برای جشن به لندن می آیند و این جشن ها حتی در روز بعد هم ادامه می یابد. و در خیابان های مشهور لندن در روزهای اول میلادی هم چنان مردم به شادی می پردازند.

10شهر دیدنی در شب سال نو میلادی

 

تیم یوزال مگ

 

 

[تعداد: 3    میانگین: 5/5]
به اشتراک بگذارید:

One comment

  • Hello, guest