طرز تهیه کیک خیس شکلاتی

طرز تهیه کیک خیس شکلاتی

فصل زمستان همیشه با شب های طولانی که دارد مورد بحث است. هوای سرد ، چای و کیک بهترین انتخاب می تواند باشد. مهمانی ها اکثرا به شیرینی و دسر نیازمند است و این هیجان انگیز است که دسر و شیرینی ها را میزبان تهیه کند. کیک های خانگی بهترین گزینه برای پذیرایی از میهمان شما خواهند بود. یک کیک متفاوت با یک طرز تهیه عالی از بهترین سرآشپز می تواند روز شما را زیبا کند. بیشتر بچه ها کیک های میوه ای و شکلاتی را ترجیح می دهند. از این رو در اینجا برای  شما طرز تهیه کیک خیس شکلاتی که دستور تهیه آن از معروفترین آشپز ترکیه گرفته شده است را توضیح می دهیم. منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

مواد لازم برای کیک خیس شکلاتی

2 عدد تخم مرغ

1 لیوان شکر

1 لیوان روغن آفتاب گردان

1 لیوان چای

1 لیوان آرد

1/4 لیوان پودر کاکائو

1 پاکت وانیل

1 پاکت پکینگ پودر

1/2 لیوان شکلات تلخ

1 قاشق غذاخوری خامه

1/2 لیوان شکلات سفید

1 قاشق غذاخوری خامه

طرز تهیه کیک خیس شکلاتی

همانطور که در مواد لازم مشاهده کردید این کیک به همراه چای درست می شود از این رو بهتر است قبل از هر چیزی چای تازه دم تهیه کنید. 2 عدد تخم مرغ و 1 لیوان شکر را به کمک میکسر هم بزنید. بعد از آن 1 لیوان روغن آفتاب گردان و 1 لیوان از چای که دم کرده اید را اضافه کنید و به همزدن ادامه دهید. آرد ، پکینگ پودر و پودر کاکائو را به کمک الک بر روی بقیه مواد که با همزن مخلوط کرده اید ، الک کنید.به کمک یک کفگیر و یا قاشق مواد را از خارج به داخل مخلوط کنید. قالب کیک را با روغن چرب کرده و مواد را در داخل آن ریخته و در فر که از قبل گرم کرده اید بگذارید. دمای فر 180 درجه سانتی گراد به مدت 45 الی 50 دقیقه.

برای سس روی کیک شکلات سفید و شکلات تلخ را جداگانه ذوب کنید و برای هرکدام یک قاشق خامه اضافه کنید. و بعد از پخت کیک این سس را بر روی کیک اضافه کنید.

نوش جان

مجله مواد غذایی یوزال مگ

[تعداد: 3    میانگین: 5/5]
به اشتراک بگذارید:

0 comments

  • Hello, guest