۳ دمنوش گیاهی طب سنتی برای درمان سرماخوردگی

به طور معمول افراد مبتلا به سرماخوردگی تمایل بیشتری به مصرف مایعات گرم دارند. از این رو، در طب سنتی، چند نوشیدنی گرم و مفید برای این بیماران معرفی شده است. ما در ادامه به ۳ مورد از این نوشیدنی‌ها اشاره کرده‌ایم، با ما همراه باشید.

۱- دمنوش مرزنجوش

این دمنوش، طبیعت گرمی دارد و مصرف آن باعث کاهش تب و افزایش اشتها در افراد مبتلا به سرماخوردگی میشود. برای تهیه دمنوش مرزنجوش باید حدود 1 قاشق غذاخوری مرزنجوش را داخل قوری بریزید و روی آن را با 2 لیوان آب جوش بپوشانید سپس مانند چای، حدود 20 دقیقه اجازه دم کشیدن به آن بدهید و دمنوش را با نبات یا عسل سرو کنید.

۲- دمنوش نعناع یا پونه

دمنوش نعناع یا پونه، گرم مزاج است و مصرف آن در دوران سرما خوردگی به کاهش تهوع، درمان سریع‌تر سرفه و پیشگیری از تنگی نفس منجر میشود. برای تهیه این دمنوش باید حدود 1 قاشق غذاخوری نعناع یا پونه را داخل قوری بریزید و روی آن را با 2 لیوان آب جوش بپوشانید. سپس مانند چای، حدود 20 دقیقه اجازه دم کشیدن به آن بدهید و دمنوش را با نبات یا عسل سرو کنید.

 

۳- دمنوش میوه گل نسترن

این دمنوش هم مزاج گرمی دارد و باعث تقویت معده میشود بنابراین مصرف آن برای سرماخوردگی مفید است. برای تهیه آن باید حدود 15 عدد گل نسترن را داخل قوری بریزید و روی آن را با 2 لیوان آب جوش بپوشانید. سپس مانند چای، حدود 20 دقیقه اجازه دم کشیدن به آن بدهید و دمنوش را با نبات یا عسل سرو کنید. توجه داشته باشید دمنوش‌های سرماخوردگی باید به صورت گرم نوشیده شوند.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
به اشتراک بگذارید:

0 comments

  • Hello, guest