سلامت روده بزرگ را جدی بگیریم

روده بزرگ

پاکسازی روده بزرگ که یکی از مهمترین ارگانهای بدن ما به حساب میآید با غذاهای مناسب و الگوی تغذیه‌ای درست امکان پذیر است.

به منظور پاکسازی و مراقبت از روده ها برخی از غذاها ارزش توجه بیشتری دارند. این غذاها نه تنها به حفاظت از روده شما کمک می‌کنند بلکه بر حسب اتفاق افزودنیهای خوشمزه و مغذی هم هستند. این غذاهای شگفت انگیز را که باعث پاکسازی روده می‌شوند،

بیشتر بدانیم : غذای سالم

روده بزرگ

 


دکتر فربد آقاجانی از دانشگاه ایالتی جورح واشینگتن  می‌گوید: روده باریک به هنگام هضم غذاها کار بسیار سنگینی انجام می‌دهد، عملکرد روده بزرگ این است که همه آب غذاها را جذب می‌کند. وی می‌افزاید: روده بزرگ آب را به سیستم بدن برمی‌گرداند تا بدن شما هیدراته باقی بماند. و همچنین پسماند باقی مانده را نگه داشته و از بدن خارج می‌کند و به همین دلیل است که این غذاهای پاکسازی کننده روده را باید بررسی کنید.
همان غذاهایی که بر قلب، مغز و عضلات شما اثر خوبی دارند، برای کولون هم خوب هستند. دکتر والنت می‌گوید: به منظور سلامت روده بزرگتان باید از غذاهای درستی استفاده کنید.
جامعه سرطان آمریکا خاطر نشان می‌کند، سرطان کولون که قبلا برای افراد میانسال بیشتر شایع بود برای نخستین بار در میان جوانان هم در حال افزایش است.

کارشناسان دقیقا مطمئن نیستند که چرا این اتفاق افتاده است. دکتر الکس شیفر می‌گوید: ما فکر می‌کنیم که مسائل محیطی از جمله تغذیه بد نقش مهمی در این افزایش بازی می‌کند. همانطور که در مبحث علائم سرطان کولون ذکر کردیم طبق نقشه شیوع این سرطان در کشور ما نیز در حال افزایش است. بنابراین توجه ویژه به تغذیه مناسب و دنبال کردن الگوهای غذایی پیشگیرانه بهترین راه مقابله با این معضل است.

از  برنج سفید کمتر استفاده کنیم
برنج سفید یکی از غذاهای پرطرفدار و پای ثابت اکثر سفره‌های ماست اما به دلایلی که خواهیم گفت انتخاب چندان مناسبی نیست. تمرکز شما باید بر روی غذاهای کامل و تا حد امکان نزدیک به ماهیت ابتدایی که داشته‌اند، باشد. دکتر الکس شیفر می‌گوید: غلات کامل با حداقل فراوری همانند برنج قهوه‌ای، جو دوسر و کینوا انتخابی عالی برای شروع هستند. این غذاها حاوی فیبر هستند که به همین دلیل است که در میان بهترین غذاهای مناسب پاکسازی روده بزرگ قرار می‌گیرند بطوری که طبق گزارشی در سال ۲۰۱۷ از دانشگاه هاروارد، غذاهای سالم  خطر ابتلا به سرطان کولون را تا ۱۷ درصد کاهش می‌دهد.

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]
به اشتراک بگذارید:

0 comments

  • Hello, guest